Ekonomi

İkinci el tercih edilen bit pazarı

Erzincan’da her pazartesi Buğday Meydanı’nda kurulan bitpazarında satışa sunulan ikinci el malzemeler ihtiyaç sahibi vatandaşların ilgisini çekiyor.

Erzincan’da eserlerini satmak için belde ve köylerden gelen çok sayıda vatandaş, bitpazarında tezgahlar açıyor. Kış aylarında bulunduğumuz şu günlerde piyasada en çok talep gören kışlık giysilerdir. Havaların soğumaya başlaması ve mağazalardaki eserlerin çok değerli olması vatandaşları pazarlara yönlendirdi. Her pazartesi buraya geldiklerini ifade eden bir vatandaş, şehir merkezindeki alışveriş merkezlerinde her şeyin çok değerli olduğunu ve alım gücü olmadığı için geldiklerini söyledi.

Köyden getirdiği eserleri satmaya çalışan bir vatandaş, “Kışın köyde yapacak pek işimiz olmuyor. Kışı daha rahat geçirmek için ürünlerimizin bir kısmını buraya getirip burada satıyoruz. ‘Her şeyin en iyisini almaya gücümüz yetmiyor, o yüzden burası bu kadar kalabalık.Burada ekonomik durum iyi.Sadece satan değil satan da o yüzden satışta orta yolu buluyoruz ve ikimiz de memnunuz.” – ERZİNCAN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu