Haber

Elon Musk’tan Starlink’in Gazze’deki faaliyetlerine ilişkin açıklama

İsrail Haberleşme Bakanı Shlomo Karhi, X platformunda yaptığı açıklamada, Uzay ile tüm bağların

Eleştirilere Karhi’nin paylaşımının altına yorum yaparak yanıt veren Musk, Starlink terminallerinden hiçbirinin Gazze Şeridi’nden iletişim kurmaya çalışmadığının altını çizdi.

‘O kadar saf değiliz, olağanüstü önlemler alacağız’

Musk şunları söyledi: O kadar saf değiliz. Hiçbir Starlink terminali Gazze’den bağlanmaya çalışmadı. Böyle bir durumda SadeceTamamen insani amaçlarla kullanıldığını doğrulamak için olağanüstü önlemler alacağız.” diye vurguladı.

Musk ayrıca tek bir terminali bile devreye almadan önce hem ABD hem de İsrail hükümetleriyle güvenlik incelemeleri yapacaklarının altını çizdi.

İsrail ordusunun önceki gün Gazze’ye saldırısı nedeniyle bölgedeki internet ve birçok ulaşım hattı tamamen kesilirken, birçok kurum da Filistin’deki yetkililere ulaşamaz hale geldi. Gazze’deki insani felaketin büyümesi üzerine sosyal medya platformu X’te milyonlarca kişi Elon Musk’a Starlink uyduları gönderip internet sağlama çağrısında bulundu.

Bunun üzerine Musk bir açıklama yaptı ve bedava internetUyduları sağlayan Starlink uydularının aktif hale getirileceğini açıklayarak İsrail’den tepki aldı.

esmeajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu