Haber

CHP Balçova İlçe Kongresi’nde tartışma çıktı

CHP’nin İzmir’deki Balçova İlçe Kongresi’nde eski Balçova Belediye Başkanı Mehmet Ali Çalkaya ile eski İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Yüksel Çakmur arasında şiddetli tartışma çıktı. Çakmur konuşma yaparken Çalkaya ayağa kalkıp “Milletin aklıyla dalga geçmeyin. Benim aklım çalışıyor. Bu şehri Özfatura’ya, takunyalara teslim ettiniz. İzmir’in anasını hatırladınız” dedi. söz konusu.

CHP’NİN İLK KONGRESİ BALÇOVA’DA

Yenilgiyle sonuçlanan seçimlerin ardından CHP, ‘değişim’ tartışmalarının başladığı ‘kongre’ sürecini başlattı. Ana muhalefet partisi ilk kongresini İzmir Balçova’da yaptı.

“İZMİR’İ ELLERİNİZLE KIYAFETLERE TESLİM ETTİNİZ”

CHP Balçova İlçe Kongresi tartışmaların gölgesinde geçti. Eski İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Yüksel Çakmur ile eski Balçova Belediye Başkanı Mehmet Ali Çalkaya arasında hararetli bir tartışma yaşandı. Yüksel Çakmur’un konuşma yaptığı sırada ayağa kalkan Mehmet Ali Çalkaya, Çakmur’un İzmir’de başarısız olması nedeniyle seçimi Burhan Özfatura’nın kazandığını söyledi. Çakmur’a seslenen Çalkaya, “Özfatura’ya bu seçimi siz verdiniz. İzmir’i takunyalara teslim ettiniz” dedi. söz konusu.

“İZMİR’İN ANNESİNİ BİLİRSİNİZ”

Çakmur, “Tartışmayacağım” diyerek ortamı sakinleştirmek isterken, Çalkaya yine aynı ifadeleri kullandı. Çalkaya, “Tartışmayacaksın, milletin aklıyla alay etme. Benim aklım çalışıyor. Bu şehri Özfatura’ya, Takunyalılara teslim ettin. İzmir’in anasını hatırladın. Bırak gitsin, bu değil” dedi. ilgilenilmesi gereken yer CHP Balçova Kongresi’dir. Takunyalı dönemini siz başlattınız. Başarılı olsaydınız burada takunya seçimi kazanamazdı.” ifadelerini kullandı.

“12 MART, 12 EYLÜL BENDEN KORKMADI”

“Defolun” sözleri havada uçuşurken, Yüksel Çakmur sözlerine şöyle devam etti: “12 Mart, 12 Eylül beni korkutmadı, korkutamazsınız. Cevap vermeyeceğim, kazandım.” diyenlere bir bakalım. Bu bağırışlar ve çağrılar beni korkutuyor diye düşünüyorsanız, ben ‘Demokrasi ve özgürlük içinde yetiştim. Özgürlük bayrağını her yere dalgalandırdım. 12 Mart, 12 Eylül ve Kenan Evren beni korkutmadı; senin gibi insanlar asla yapmaz. Halkın yanındayım.”

haber-kabatas.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu