Ekonomi

Rekabet Kurulu’ndan bazı devralma işlemlerinin onaylanması

Rekabet Kurumu’nun internet sitesinde yer alan duyuruya göre Kurul, satın alma işlemi için Kale Kimya Kimyevi Maddeler Sanayi ve Ticaret AŞ’nin tek denetiminin Univar Solutions A.Ş.’ye ait olduğuna karar verdi.

Felda IFFCO Gıda San. ve Tic. AŞ’nin tamamına sahip olduğu yan kuruluşu IFFCO Singapore PTE Limited aracılığıyla IFFCO Holdings Limited tarafından kurulmuştur.

Sartonet Seperasyon Teknolojileri AŞ’nin tüm hisselerinin Sartorius Stedim Biotech GmbH tarafından satın alınması sürecine izin verilmesine karar verildi.

Bayou Holdings Ana LP aracılığıyla Hellman & Friedman LLC tarafından MA MedAlliance SA’nın tek kontrolünün dolaylı olarak devralınmasına izin verilmiştir.

Qualtrics International Inc.’in tek kontrolünün Silver Lake Group, LLC tarafından dolaylı olarak devralınması onaylandı.

Alishan Lojistik AŞ’nin tek denetimi PSA-BDP Turkey Supply Chain Solutions Pte. Ltd. süreci devralmaya karar verdi.

Calisen Limited ve Maple TopCo Limited’in dolaylı müşterek kontrolü, Calisen Midco I Limited aracılığıyla BlackRock Alternatives Management LLC, Ninteenth Investment Company LLC, The Goldman Sachs Group Inc.’e verilmiş ve Equitix Holdings Limited tarafından satın alınması onaylanmıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu