Haber

Kobani olaylarında iki ülke ifşa oldu! Türkiye ile ilgili korkunç plan ortaya çıktı…

Eski HDP Eş Genel Başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ’ın Kobani bahanesiyle 6-8 Ekim 2014’te düzenlenen eylemlere ilişkin ifadelerinde kimliği belirsiz bir tanığın çarpıcı ifadelerine yer verildi.

108 sanığın yargılandığı davada, HDP’nin Kobani olaylarındaki rolü, dosyada toplanan deliller ve belgeye sunulan 5 bin 268 sayfalık esasa ilişkin Cumhuriyet savcısının mütalaasındaki tanık ifadeleriyle açıklandı.

KANDİL’DE GÖRÜŞÜLDÜ, SELAHATTİN DEMİRTAŞ’A VERİLEN EMİR VE TALİMATLAR

Söz konusu olayların bir plan çerçevesinde yürütüldüğü görüşünde, Kamuran Yüksek’e verilen görevle HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’a bu planın Kandil’de görüşüldüğü, emir ve talimatların verildiği ve son olarak HDP MYK tarafından okunacak. Çağrı hazırlanarak kuryeler aracılığıyla HDP’ye iletildiği kaydedildi.

Mütalaada, söz konusu olayların örgüt mensuplarının PKK/KCK hiyerarşik yapısı içinde bir araya gelerek aynı amaçla gerçekleştirdiği bir eylem olduğunun anlaşıldığı kaydedildi.

“YETERİNCE SALDIRIRSIN, NATO DAHİLDİR”

Sabah’ın haberine göre, Mütalaa’da ifadesi yer alan gizli tanık ‘ABC123’, analiz sürecinin sona ermesini isteyen Fransa ve Amerika’nın Türkiye’de iç savaş çıkmasını istediğini belirtti. gizli tanık, “Özellikle Fransa ve ABD çözüm sürecinin bitmesini istediler. ‘Yeter ki saldırın. Size gereken tüm gücü veririz. Gerekirse Birleşmiş Milletler Barış Gücü yani NATO olarak Türkiye’ye gireriz’ deyip durdular. Türkiye’de de bir iç savaş başlatacağız, NATO’da da devreye gireceğiz, tampon bölge oluşturacağız. Doğu ile batı arasında tampon bölge oluşturulacak. Kürdistan denilen bölge size bırakılacaktır” dedi.söz konusu.

KAYNAK: SABAH GAZETESI

ayvalikajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu