Yaşam

İmam hatipliler hakkındaki sözleri nedeniyle cezaevine giren Gülşen yeniden hakim karşısına çıktı! Savunmasını duyanlar şikayetten vazgeçti.

30 Nisan 2022’de verdiği bir konserde imam hatipliler hakkında söylediği sözler nedeniyle “halkı kin ve düşmanlığa tahrik” suçundan Ağustos ayında cezaevine girdi. Gülşen Serbest bırakıldıktan sonra ev hapsine alındı. Ev hapsi cezası da kaldırılan Gülşen hakkındaki davanın ikinci duruşması bugün İstanbul 11. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülecek.

“ŞİKAYETTEN KAÇIRDILAR”

Cumhuriyet’in haberine göre Gülşen’in avukatı Emre Emek, duruşma öncesi önemli açıklamalarda bulundu. 702 müştekinin karıştığı davada Emre Emek, “Normalde müştekilerin hepsinin aynı anda salonda olması gerekirdi. Ceza Muhakemesi Kanunu’nda mahkeme salonunun değiştirilebileceği yazıyordu. 30-40 kişilik gruplar halinde salonda müştekilere müvekkilimin savunmasını dinleyen müştekiler şikayetlerinden vazgeçtiler.Hakim müştekilere savunmayı okudu. O formdaki savunmadan haberdar olanların bir kısmı şikayetten vazgeçti. Doğrudanlık unsurunu bozacak bir olay yaşandı” dedi.

“ONAY VERDİ”

Emre Emek sözlerini şöyle tamamladı: “Müvekkilim de bir cümlesinden dolayı içtenlikle özür diledi. Sosyal medyada ‘Cinayet olmazsa olmaz’ diyenler oldu. beni incitiyor”

NE OLDU?

30 Nisan 2022’de Ataşehir’de verdiği bir konserde İmam Hatipliler hakkında söylediği sözler nedeniyle “Halkı kin ve düşmanlığa tahrik” suçundan 3 yıl hapisle yargılanan Gülşen, Ağustos ayında 4 gün hapis cezasına çarptırıldı. Serbest bırakılmasının ardından yurt dışına çıkış yasağı devam eden Gülşen’in avukatı, duruşmanın ardından karara itiraz etti. Mahkeme itirazı kabul ederek müzisyene yönelik uluslararası yasağın kaldırılmasına karar verdi. Kararın bozulmasının ardından müzisyen, yurt dışında yaşayan oğlunun yanına gitti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu