Haber

Çin, 2022’nin En Mutlu Şehirlerini Seçti

Yeni doğmuş dev panda yavruları, Çin’in güneybatısındaki Sichuan eyaleti, Chengdu’daki Chengdu Dev Panda Yetiştirme ve Araştırma Üssü’nde ilk kez halkla buluşuyor, 28 Eylül 2022. (Fotoğraf: Xu Bingjie/Xinhua)

HANGZHOU, 21 Aralık (Xinhua) — Çin’in doğusundaki Zhejiang eyaletinin başkenti Hangzhou’da Çarşamba günü düzenlenen bir foruma göre, on eyalet ve büyük şehir ile eyalet düzeyindeki 11 şehir 2022’nin en keyifli şehirleri seçildi.

Chengdu, Hangzhou, Ningbo, Xining, Guangzhou, Changsha, Shenyang, Hefei, Qingdao ve Nanjing en memnun şehirler arasında yer alıyor.

On ilçe düzeyinde şehir ve on kentsel mahalle de en keyifli yerleşimlerin ortasında yer aldı.

Şehirler, Xinhua Haber Ajansı’nın Oriental Outlook dergisi ve düşünce kuruluşu Liaowang Enstitüsü tarafından iki aylık kapsamlı bilgi toplama, anketler ve panel tartışmaları sırasında seçildi.

Organizatörlere göre şehirler, halkın refahı ve kaliteli kalkınma, yeşil kalkınma ve iyi yönetişim çerçevesinde gösterilen çabalar dikkate alınarak seçildi. Kentlilerin mutluluğunun yerel eğitim, istihdam, gelir, sosyal refah, sağlık ve yaşam koşullarıyla da ilişkili olduğu belirtildi.

2007’den beri Çin, her yıl ülkenin en memnun şehirleri olarak seçiliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu