Haber

Babanın Oğlu Kemal İtalya’da Yakalandı

Çok sayıda cinayete doğrudan veya dolaylı olarak karıştığı iddiasıyla uzun süredir aranan ve kamuoyunda ‘Baba Oğul Kemal’ olarak bilinen Kemal Eser, Türkiye’den firar planlarken yakalandı. İtalya’da gözaltına alınan çete elebaşı Barış Boyun’un suç ortağı olduğu iddia edilen zanlı Kemal Eser, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Organize Kabahatler’den yapılan açıklamaya göre, Tespit Şube Müdürlüğü ekipleri, çok sayıda cinayetle doğrudan veya dolaylı ilişkisi bulunan, uzun süredir firari olarak aranan ve kamuoyunun tanıdığı çete lideri Kemal Eser’in peşine düştü. ‘Kemal Baba’nın Oğlu’ olarak. Geçtiğimiz günlerde çok sayıda üyesi yakalanan ve yine İtalya’da gözaltına alınan çete elebaşı Barış Boyun’un Türkiye’deki suç ortağı olduğu iddia edilen Kemal Eser’in, güvenlik birimleri tarafından suç işlemeyi planladığı belirlendi. yurtdışına kaçmak Kaçak çete elebaşının kullandığı geçersiz nüfus cüzdanı, içinde bulunduğu araç ve aracın güzergâhının belirlenmesi üzerine polis ekipleri yakın takibe başladı.

Çalışmaların devamında gruplar, 5 cinayet, çok sayıda kasten yaralama, ‘6136 Sayılı Ateşli Silahlar, Bıçaklar ve Diğer Aletler Hakkında Kanun’a muhalefet’, ‘uyuşturucu madde imalatı ve kaçakçılığı’, ‘tehdit ve madde kaçakçılığı’ gibi suçlardan tutuklandı. hakaret’. ‘nin aracı 28 Nisan’da İstanbul Takibe başladı. Polis ekipleri zanlıyı EA adına düzenlenen sahte kimlikle Bolu’da otoyolda yakaladı. Gözaltına alınan zanlı ifadesi alınacak İstanbulEmniyet Müdürlüğü’ne götürüldü.

Şüpheli Kemal Ürün’ün İtalya’daki suç şebekesinin elebaşı Barış Neg liderliğindeki çete tarafından gerçekleştirilen Ruby adlı gece kulübünün korumasının öldürülmesi, iş adamı CE’ye cinayete teşebbüs ve uzun namlulu silahlı saldırı Fermas ve Rolls Rolyce işyerlerine karşı silahlar. kışkırtıcı olduğu tespit edildi. Zanlı, emniyetteki ifadesinin ardından dün adliyeye sevk edildi. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na sevk edilen çete elebaşı, çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine konuldu.

Kemal Ürün’ün birlikte hareket ettiği zanlı Barış Nek komutasındaki suç şebekesine 14 Nisan’da İstanbul merkezli 8 ilde eş zamanlı operasyon düzenlendi ve 200’e yakın çete üyesi yakalandı.

Kaynak: ANKA / Yeni

karasu-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu